GRONO EKSPERTÓW

ZOBACZ JAKI ZESPÓŁ EKSPERTÓW WSPIERA WIELKĄ GRĘ WOJENNĄ

qxif-calendar-alt HARMONOGRAM GRY

Marek Budzisz

Historyk, dziennikarz i publicysta

Historyk, dziennikarz i publicysta specjalizujący się w tematyce Rosji i postsowieckiego Wschodu. Ostatnio opublikował „Koniec rosyjskiej Ameryki. Rozważania o przyczynach sprzedaży Alaski”. Autor licznych artykułów prasowych. Zasiadał w wielu radach nadzorczych w „Życiu” był szefem zespołu gospodarczego, a w „Radiu Plus” był dyrektorem programowym. Pełnił funkcję dyrektora finansowego w prywatnym funduszu inwestycyjnym oraz zajmował się doradztwem gospodarczym, będąc prezesem kilku firm doradzających na rynku finansowym i gospodarczym. Był także doradcą Zarządu Top Farm.
Autor wielu książek o tematyce gospodarczej i geopolitycznej.

Greg Melcher

Pełni funkcję dyrektora operacyjnego Center for the Study of New Generation Warfare

Jest także powiązany z Virginia Tech Applied Research Corporation, gdzie kieruje programem National Security Development. W latach 2015-17 był starszym członkiem The Potomac Foundation. Przed dołączeniem do Potomac piastował stanowisko dyrektora ds. analiz bezpieczeństwa narodowego na Uniwersytecie Johna Hopkinsa. Pan Melcher był członkiem wyższego szczebla kierowniczego administracji USA i Pentagonu, ostatnio jako Zastępca Dyrektora Działu Ocen Szefa ds operacji morskich z wcześniejszym doświadczeniem w badaniach i rozwoju. Uzyskał tytuł magistra w dziedzinie polityki globalnej na Uniwersytecie Maryland z Johns Hopkins University School of Advanced International Studies.

Generał Waldemar Skrzypczak

Generał broni, oficer wojsk pancernych i zmechanizowanych

W latach 2006-2009 pełnił stanowisko dowódcy Wojsk Lądowych. Absolwent Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Pancernych w Poznaniu oraz Podyplomowych Studiów Operacyjno-Strategicznych w Akademii Obrony Narodowej w Warszawie.

W 2006 roku ukończył Survey of Topics in Strategic-Level Defense Resources Management w Defense Resources Management Institute w Naval Postgraduate School, Monterey, Kalifornia. Od lutego do lipca 2005 roku dowodził Wielonarodową Dywizją Centrum-Południe w ramach IV zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Iraku.

Pułkownik rez. Piotr Lewandowski

Absolwent Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Rakietowych i Artylerii

Służbę pełnił na stanowiskach dowódcy plutonu, kompanii, batalionu oraz dowódcy bazy antyrakietowej w Redzikowie. Był szefem pionu szkolenia i szefem rozpoznania pułku. Uczestnik 7 misji poza granicami kraju w Libanie, Iraku i Afganistanie. W 2011 roku jednostka pod jego dowództwem otrzymała tytuł przodującego oddziału Wojska Polskiego.
Ukończył studia podyplomowe z zarządzania antykryzysowego oraz specjalistyczne kursy zagraniczne między innymi z taktyk przeciwpartyzanckich (COIN), ochrony sił (Force Protection) oraz działań antyterrorystycznych.

Po zakończeniu zawodowej służby wojskowej pracuje jako wykładowca i instruktor w Centrum Szkolenia WOT, nauczyciel w OPW oraz publikuje jako analityk.

Tomasz Gorzycki

Absowent Harvard Business School i Szkoły Głównej Handlowej

Przez lata związany ze strategicznymi firmami konsultingowymi McKinsey&Company oraz The Boston Consulting Group na stanowiskach managerskich, w których zarządzał projektami ekspansji, budowania przewagi konkurencyjnej, projektami M&A, due diligence i optymalizacji kosztowej.

Zdobywał doświadczenie zawodowe w wielu krajach Europy, USA i Azji.

W Strategy And Future współtworzył projekt Armia Nowego Wzoru.
Ekspert w zakresie strategii, organizacji i procesów.

qxif-ticket-alt Kup bilet

Ta strona używa plików cookie, aby zapewnić najlepsze wrażenia. Możesz zarządzać swoimi preferencjami dotyczącymi wykorzystywania plików cookies. Kontynuując korzystanie z tej witryny, zgadzasz się na ich użycie. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności